UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ostróda - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Gala z okazji 100-lecia Policji Kobiecej z udziałem warmińsko-mazurskich policjantek


9 grudnia w Warszawie miała miejsce gala, która uczciła 100. rocznicę powołania Policji Kobiecej. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę wielu znamienitych gości, w tym przedstawicieli władz oraz kadrę kierowniczą Policji. Podczas uroczystości wyróżniono nie tylko zasłużone policjantki, ale również reprezentantów regionu warmińsko-mazurskiego. Gala była okazją do uhonorowania wkładu kobiet w rozwój polskiej Policji i podkreślenia ich osiągnięć w służbie.

Głównym celem uroczystości było oddanie hołdu kobietom, które od stu lat współtworzą historię Policji w Polsce. W 1925 roku na mocy decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych rozpoczęła się służba kobiet w Policji, a na początku było ich jedynie 30. Dziś w formacji służy około 22 tysięcy policjantek i 18 tysięcy pracownic cywilnych. Gala stanowiła podsumowanie roku pełnego inicjatyw, mających na celu uwypuklenie znaczenia kobiet w Policji.

Podczas gali wyróżnione zostały osoby, które miały wpływ na rozwój formacji. Nadkom. Ewa Szczepanek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie otrzymała medal za swoje nadzwyczajne osiągnięcia. Wyróżnione zostały również inne policjantki z regionu warmińsko-mazurskiego, takie jak asp. szt. Edyta Dobies-Szkamruk z Olsztyna oraz asp. szt. Joanna Kwiatkowska z Iławy, które odniosły sukcesy w sporcie. Gala uświetniona była występami muzycznymi oraz wręczeniem tytułów „Osobowości” w różnych dziedzinach, co dodatkowo podkreśliło rangę tego wydarzenia.

Uroczystość została zorganizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a część zebranych funduszy została przeznaczona na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zwieńczeniem gali był koncert w wykonaniu zespołów policyjnych oraz solistów, co dodatkowo wzbogaciło atmosferę tego wyjątkowego jubileuszu. Wydarzenie to pokazuje, jak istotną rolę pełnią kobiety w strukturach Policji oraz ich wpływ na bezpieczeństwo i rozwój społeczności lokalnych.

Źródło: Policja Ostróda


Oceń: Gala z okazji 100-lecia Policji Kobiecej z udziałem warmińsko-mazurskich policjantek

Średnia ocena:4.55 Liczba ocen:15


Zobacz Także