W dniu 12 listopada 2025 roku w kościele św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie odbyła się msza zaduszna, w której wzięli udział przedstawiciele różnych służb mundurowych. Uroczystość miała na celu uczczenie pamięci zmarłych funkcjonariuszy oraz pracowników służb. Liturgia została celebrowana przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Józefa Górzyńskiego, a wyjątkowym elementem wydarzenia był występ chóru policyjnego. Warto podkreślić, że w ceremonii uczestniczyli przedstawiciele wielu instytucji, co podkreśla wspólność służb w obliczu pamięci o zmarłych.
Uroczystość miała charakter refleksyjny, a wzięli w niej udział funkcjonariusze Policji, na czele z inspektorem Mirosławem Elszkowskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie. Oprócz Policji, obecni byli również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Lasów Państwowych, Straży Miejskiej oraz związków zawodowych. Wzajemne wsparcie i solidarność pomiędzy różnymi służbami były widoczne podczas wydarzenia, które zgromadziło wielu funkcjonariuszy.
Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego uświetnił ceremonię, tworząc wyjątkową atmosferę podczas mszy. Po zakończeniu liturgii, zespół zaprezentował repertuar patriotyczny, który dodatkowo wzmocnił poczucie jedności i pamięci o bohaterach, którzy byli częścią służb mundurowych. Tego typu wydarzenia nie tylko oddają hołd zmarłym, ale także integrują środowisko służb w regionie, przypominając o wartościach, które są im bliskie.
Źródło: Policja Ostróda
Oceń: Msza Zaduszna Służb Mundurowych w Stawigudzie
Zobacz Także




