Policja w Ostródzie dokonała zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dwaj z nich spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie, podczas gdy trzeci, który im pomagał, będzie objęty policyjnym dozorem. Grozi im poważna kara, nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Do przestępstwa doszło w nocy z 15 na 16 maja w jednej z miejscowości w gminie Barczewo.
Incydent miał miejsce, gdy trójka mężczyzn spała w przyczepie, również używanej przez pracowników lokalnego przedsiębiorstwa. W nocy do wnętrza przyczepy wszedł napastnik z maczetą, który zażądał pieniędzy oraz telefonów komórkowych, stosując przemoc wobec swoich ofiar. W tym samym czasie jego wspólnik uszkodził karoserię przechowywanej obok przyczepy osobówki. Choć sprawcy nie zabrali nic wartościowego, dokonali znacznych zniszczeń.
Reakcja służb była błyskawiczna. Policjanci zaczęli poszukiwania, które ostatecznie doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych w ciągu kilku godzin. Ewakuacja sprawców zgromadziła znaczne siły, które pracowały nad identyfikacją pojazdu, który mógł ich transportować. W miarę postępu śledztwa, funkcjonariusze ustalili, że trzej mężczyźni byli zaangażowani w przestępstwo, a jeden z poszkodowanych trafił do szpitala, gdzie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Źródło: Policja Ostróda
Oceń: Zatrzymanie sprawców rozboju w gminie Barczewo
Zobacz Także




