UWAGA! Dołącz do nowej grupy Ostróda - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Interwencja policji w ostródzkim sądzie – nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy


W Sądzie Rejonowym w Ostródzie miała miejsce nietypowa sytuacja, która wymagała interwencji funkcjonariuszy policji. Mężczyzna stawiający się na rozprawę sądową przybył w stanie nietrzeźwości, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O sytuacji poinformował pracownik ochrony, co doprowadziło do przybycia patrolu na miejsce zdarzenia. Teraz dalszymi losami 41-latka zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy jeden z mężczyzn przybył do sądu. Pracownik ochrony zauważył, że wyczuwalny jest od niego zapach alkoholu, co skłoniło go do wezwania policji. Po przybyciu funkcjonariuszy, przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, co oznacza, że znajdował się w stanie nietrzeźwości w momencie przyjazdu do sądu.

Dodatkowo, jak ustalili policjanci, 41-letni mężczyzna nie miał prawa jazdy, co stanowiło poważne naruszenie prawa. Monitoring zarejestrował, że przyjechał na rozprawę własnym samochodem, co tylko potwierdziło jego działania. W związku z tym, mężczyzna stanie przed sądem nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale również za jazdę bez wymaganych uprawnień, co może wiązać się z surowymi konsekwencjami prawnymi, w tym z grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów oraz potencjalną karą pozbawienia wolności do trzech lat.

Źródło: Policja Ostróda


Oceń: Interwencja policji w ostródzkim sądzie – nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:24


Zobacz Także